top of page

S.A.I.L  CONCEPT

S.A.I.L  נולדה מתוך אהבה גדולה לנפש האדם ולצורות חיים במקביל לתשוקה גדולה לאסתטיקה ויופי ולקשר שבניהם. לאחר מחקרים רבים בהקשרים של נפש האדם לסביבה נולד גם הקנה מידה הייחודי והמדויק שלנו.  S.A.I.L פועלת מתוך ההבנה של הקשר שבין פחות ליותר. בין איכות החיים שלנו ליכולת להצטמצם ובכך להתרחב ולחיות חיים מלאים וחופשיים ומדויקים. S.A.I.L הנו סטודיו לעיצוב ותכנון הפועל במספר דיספלינות, כאשר הרעיון המרכזי שעומד מאחורי הנו אורח חיים מינימליסטי.  ההתמחות של S.A.I.L הוא בעיצוב קומפקטי החל מחלל קטן כמו דירה קטנה / בית קטן, מרחבי עבודה קטנים עצמאיים מחוץ לבית,  אל עבר עיצוב מוצר בעל תפישה זהה ועד גרפיקה.  כאשר כל אלו נעשים מתוך אמונה שהדברים והרגעים הקטנים בחיים הם אלו החשובים שבונים חיים מלאים וטובים. האושר האמתי איננו מצוי בדברים גדולים או באירועים משמעותיים, הוא דווקא מתחבא ברגעים שכולנו לא תמיד שמים לב אליהם ברגעים הממש קטנים של החיים ובחיבורם נוצרים חיים מלאי משמעות ואושר. הרגע הקטן הוא המאפיין המרכזי של S.A.I.L והוא מה שמוליך את כל ההליך המחשבתי והיצירתי שלנו.  המושג מינימליזם עליו אנו מדברים לא בא לבטא סגנון עיצובי אלא באורח חיים של זיכוך ודיוק. S.A.I.L מאמינה שבאורח חיים זה יש את הפוטנציאל והכוח ליצור חיים ייחודיים, מלאים, אותנטיים ומשוחררים יותר. 

THE STORY  OF S.A.I.L  MAN

”The only Important thing about design is how it relates to people”           (Victor Papnek)

01-Concept scheme-The story.jpg

סיפור של האיש של S.A.I.L  הוא סיפורו של אדם. האדם של העולם החדש שמגיע מהשיח שלנו ברוח התקופה, שבירת המוסכמות המסורתיות, השינויים וההזדמנויות שחלים. האיש לא נוצר יש מאין הוא הגיע מיסודות העולם הישן ומתוך ההריסות בונה עצמו מחדש. הוא נולד מערעור על המוכר והידוע ובכך פתח צוהר לעולם חדש. הוא כבר לא אותו קו שנולד מהסביבה אלא מייצר דבר חדש, שואל שאלות ראשוניות בדבר מקומו בעולם. הוא היה שם תמיד רק הופיע בצורה שונה. הפירוק אפשר לו לקבל את צורתו האותנטית.  הוא עבר סוג של אבולוציה על מנת לחזור לצורתו ובכך לעבד את סביבתו מתוך המקום האמתי שלו ולא להפך. הסביבה אינה מעצבת אותו עוד אלא שהוא נבנה יחד אתה ובונה את הסביבה... האיש שלנו הוא אנחנו והוא האנשים שלנו. האיש מייצג את אופן העבודה והמחשבה  שלנו ואת אותם האנשים שלהם אנו רוצים לחבור ולעזור להם יחד לדייק את עצמם דרך סביבתם. אנשים אמיצים שהחליטו לחיות דרך ליבם ובדרכם שלהם שמייחלים להיות טובים עבור עצמם ואחרים. 

S.A.I.L  |  THE NAME STORY

Design is not making beauty, beauty emerges from Selection, Affinities, Integration, Love."

                                                 

                     

                                                           Louis Kahn

לואי קאן אמר פעם שעיצוב איננו נובע מיופי, היופי נובע מבחירות, תשוקה, מיזוג ואהבה.  הדברים הללו הנם חלק מתהליך. תהליך שכולל בחובו את כל ההחלטות שנובעות ממחקר עמוק של הקשבה ורק אז בעצם נוצרת אסתטיקה שהיא בגדר אהבה של ממש. בתור התחלה עניין האסתטיקה חייב לא להיות על הפרק על מנת שנוכל להיות קשובים באמת ולהיות  בתהליך כנה ואמיתי לסיפור שמתגלה. רק אז אסתטיקה אמיתית וחדשה נגלת לעולם. אסתטיקה אמיתית נגלת כאשר היא קשורה לאדם. פה נכנס המחקר הקשוב. לתהליך קשוב זה ישנם עקרונות תהליכים שיכולים להניב אסתטיקה משפיעה- ניתן לראות להרחיב על העקרונות העבודה שלנו ב -THE S.A.I.L WAY  בתפריט העליון או ללחוץ כאן  

bottom of page